Program tréninků a závodů v lidové obranné střelbě

Zde najdete aktuální přehled námi pořádaných událostí na střelnici Skalice u České Lípy. Ke každé události přiložíme podrobné informace k ucelené představě o jejím průběhu a požadavkům na jejich absolvování.

# Datum Druh Počet situací Počet ran
1 18. květen klubový závod 3 min. 36
2  8. červen klubový závod 4 min. 48
3 31. srpen pohárový závod 4 min. 48
4 21. září pohárový závod 4 min. 48

Trénink LOS

Tréninková cvičení zaměřená na taktické povědomí během střelby. Zlepšení orientačních schopností při vyhledávání cílů. Prohlubování bezpečné manipulace se zbraní. Zpřesnění a zrychlení úspěšné střelby na statické i pohyblivé cíle. Mechanicky i elektronicky (trenažér střelby TS-1) ovládaná terčová zařízení s náhodným nebo předem známým průběhem.

Cvičení LOSík

Standardní střelecká cvičení lidové obranné střelby pro začínající i pokročilé střelce. Tvořené je třemi částmi na jedné stejné situaci. První je zaměřena na střelbu z místa, druhá na střelbu za pohybu a třetí na střelbu s krytím. Během celého cvičení je kladen důraz na bezpečnou manipulaci se zbraní.

Závod LOS

Námi pořádaný klubový závod si klade za cíl prohlubovat schopnosti střelců. Ideální příležitost pro vlastní porovnání s ostatními střelci a zájmu osobního zlepšení. Rovnež vhodná příležitost trochu pocvičit na pohárové závody. Preferujeme těžko na cvičišti, lehko na bojišti.